چگونگی رفع بلاک اینستاگرام (Action block)

هژیر عباسی هژیر عباسی
26 بازدید
آموزش چگونگی رفع بلاک اینستاگرام (Action block)

 چگونگی رفع بلاک اینستاگرام (Action block)

آموزش چگونگی رفع بلاک اینستاگرام (Action block)

آموزش چگونگی رفع بلاک اینستاگرام (Action block)

مقدمه

قصد دارم در این مقاله راجع‌به رفع بلاک اینستاگرام صحبت کنم. بگویم که  Action Block چیست و اینکه اگر پیج‌ ما در بلاک اینستاگرام قرار گرفت چطور باید این مشکل را حل کنیم.

از کجا بفهمیم که بلاک اینستاگرام شده‌ایم؟

همان‌طور که احتمالا می‌دانید و از اسم‌ آن مشخص است Action Block اتفاق بدی در اینستاگرام است که شما یک‌سری کارها را نمی‌توانید انجام بدهید. یعنی پیج‌تان باز هست، می‌توانید استفاده کنید ولی نمیتوانید کامنت بگذارید یا Comment Block می‌شوید.

شما نمی‌توانید برای دیگران کامنت بگذارید و به‌طور کل هروقت که می‌روید کامنت می‌گذارید یک پیغام هشدار از اینستاگرام برای شما می‌آید که مشکل دارد و نمی‌توانید این کار را انجام بدهید. یا یه وقتایی Like Block می‌شود. اصطلاحا نمی‌توانید Like کنید. که این هم  باز خیلی اتفاق بدی است.

یا یک مرحله‌ بدتر اینکه اصلا نمی‌توانید پست بگذارید، نمی‌توانید Story بگذارید. در کل فقط می‌توانید درواقع در اینستاگرام بیننده باشید و فقط پست‌های دیگران را تماشا کنید. هیچ فعالیتی نمی‌توانید انجام بدهید که در واقع توسط اینستاگرام بلاک شده‌اید.

به چه دلایلی اینستاگرام ما را بلاک می‌کند؟

خب طبیعتا دلیل‌اش وجود ربات‌ها است. اینستاگرام جدیدا خیلی خیلی روی ربات‌ها حساس شده است. Action Block قبلا هم بوده است ولی فکر نمی‌کنم آنقدر حساس!

چون خیلی از دوستان من پیام دادند که توسط اینستاگرام بلاک شدند و به مشکل‌های خیلی جدی‌ای برخوردند که در حقیقت باعث شد این مقاله را بنویسم.

ربات‌های اینستاگرام دلیل اصلی بلاک اینستاگرام

ربات‌های اینستاگرام چند کار انجام می‌دهند، اصطلاحا می‌روند پست‌های دیگران را لایک می‌کنند، برای آن‌ها کامنت با نظر می‌گذارند، و متاسفانه خیلی کامنت‌های تکراری می‌گذارند.

برخی پیج‌ها را دنبال می‌کنند و دوباره همان ها را Unfollow می‌کنند. درواقع این اتفاق‌ها برای اینستاگرام خیلی ملموس شده یعنی شما اگر از ربات‌های اینستاگرامی استفاده کنید احتمالا خیلی زود تشخیص می‌دهد و به احتمال خیلی زیاد توسط اینستاگرام بلاک می‌شود.

حتی بعضی از پیج‌ها دیگر فالو هم نمی‌توانند بکنند. به‌خاطر اینکه زمان زیادی صرف کردند و کلی پیج را دنبال کردند، آن‌ها بهشان جوابی ندادند و برای اینستاگرام  مشخص شده است که این  پیجی است که ربات دارد آن را مدیریت می‌کنند.

از یک طرفی یک‌سری ربات‌ها هستند که پیام دایرکت  می‌دهند. در Direct افراد پیام خصوصی می‌دهند و این هم حجم‌اش زیاد می‌شود و پشت سرهم ارسال می‌شود.

کسانی که به آن‌ها Direct می‌دهند جواب نمی‌‌دهند و دوباره اینستاگرام شک می‌کند که این پیج دوباره توسط یک ربات دارد مدیریت می‌شود. یا اینکه از یک‌سری سایت‌ها و نرم‌افزارهای غیر معتبر برای افزایش لایک و بازدید  استفاده می‌کنند. یعنی یک‌سری پیج غیر واقعی می‌آیند و پست‌شان را لایک می‌کنند و دوباره این هم می‌تواند مشکل‌ساز باشد و در Action Block به اینستاگرام کمک کند.

آموزش چگونگی رفع بلاک اینستاگرام (Action block)

نکته مهم:

موارد فوق دلایلی بودند که همه آنها به یک ربات ارتباط داشت. خیلی از دوستان به من پیام دادند، جالب است که به شما بگویم که یکی از پیج‌هایی که خودم درواقع آنرا مدیریت‌ می‌کنم دچار این مشکل شده بود درصورتی که اصلا از ربات استفاده نکرده بود!

یعنی تا به الان رباتی استفاده نکرده بود و همه موارد (فالوور، لایک و …) اصطلاحا ارگانیک یا طبیعی بالا آمده بود.

در حقیقت باور این مسئله سخت خواهد بود، چرا باید این اتفاق بی‌افتد زمانی که ما محتوایی که ارسال کرده‌ایم و همه مدیریت توسط خودمان بوده است. لایک و نظرات و سایر موارد کاملا توسط یک انسان صورت گرفته است و افزایش فالوور هم کاملا ارگانیک بوده است. چرا باید توسط اینستاگرام بلاک بشویم؟

در مقاله استوری اینستاگرام خود را چگونه پر بازدید کنیم؟ به شما توضیح میدهیم که چگونه بازدید خوبی از استوری اینستاگرام خود داشته باشید

دلایل بلاک اینستاگرام بدون استفاده از ربات

Report شدن توسط اشخاص دیگر

اول اینکه پیج شما توسط دیگران Report یا گزارش شده است. این هم دلیل‌اش کاملا واضح است. خیلی افراد یک صفحه را  Report می‌کنند و قطعا برایش مشکل ساز می‌شود. بنابراین ریپرت شدن توسط سایرین اولین ماجرا است.

رعایت نکردن قوانین اینستاگرام

دومین نکته سر این هست که محتوایی که شما می‌گذارید نقض قوانین اینستاگرام باشد. اینستاگرام برای خودش یک‌سری چهارچوب‌ها دارد و این امر کاملا طبیعی است .

مثلا اگر شما عکس با محتوای گسترش مسائل جنسی استفاده کنید احتمال اینکه پیج شما بسته بشود یا Action Block بشوید زیاد است. خیلی خوب است که اگر عکس، فیلم و محتوایی می‌خواهید در اینستاگرام بگذارید که کمی به آن شک دارید حتما بروید در وب سایت اینستاگرام و بخش قوانین و مقررات را کامل بخوانید چون ممکن است که به مشکل بخورید.

کپی رایت کردن از محتوای دیگران

سومین نکته‌ای که حائز اهمیت است و در ایران اصلا هیچ معنایی ندارد بحث کپی رایت (کپی برداری از محتوای سایرین) است. ما در ایران اصلا چیزی به اسم Copyright واقعا نداریم و این کاملا اشتباه است.

یک‌سری محتوا از جای دیگر که متعلق به یک پیج دیگری هست و یک پیج معروف هست را برمی‌داریم و عینا در پیج‌مان می‌گذاریم و فکر می‌کنیم که اینستاگرام متوجه نمی‌شود! اینستاگرام و گوگل الگوریتم‌هایی دارد که بررسی می‌کند، متوجه‌ می‌شود و وقتی هم شما  این کار را انجام بدهید طبیعتا ممکن است Action Block بشوید. به‌خاطر اینکه قوانین کپی رایت را نقض کردید.

حتی جالب است یکی از دوستان می‌گفت که وقتی که می‌خواهم یک پست جدید بگذارم چون چندتا محتوایی که گذاشتم همه‌‌شان مربوط به پیج‌های دیگران بوده الان که می‌خواهم پست جدید بگذارم به من می‌گوید که تو کلا نقض قوانین Copyright عمل کردی و نمی‌توانی دیگر پست ارسال کنی!

محتوای متعلق به خودتان را انتشار دهید

دوستان طبیعی هست وقتی شما در اینستاگرام دارید فعالیت می‌کنید از شما انتظار می‌رود که محتوایی که دارید در پیج خودتان منتشر می‌کنید حتما متعلق به خودتان باشد. عکس، فیلم و محتوایی باشد که خودتان گرفتید. اینکه من بیایم از یک پیج دیگری که احتمالا یک پیج رسمی‌ هم هست یک محتوایی را بردارم و کمی هم تغییرش بدهم درواقع یک لوگویی هم پایینش اضافه کنم در حقیقت چیزی عوض نشده است!

استفاده از فیلتر شکن

نکته‌ آخری که احتمالا همه‌ی شما انجام دادید و دوست داشتم که در این مقاله به آن اشاره کنم استفاده از فیلترشکن است. ما در ایران به‌خاطر تلگرام، به‌خاطر اینکه از خیلی سایت‌ها می‌خواهیم استفاده کنیم از فیلترشکن‌ استفاده می‌کنیم و اگر بخواهیم با فیلترشکن وارد اینستاگرام بشویم، اینستاگرام دچار شک می‌شود، اینکه می‌گوید هر روز یا هردفعه این پیج با یک IP خاصی واردش می‌شوند.

یعنی چه؟! مگر می‌شود مثلا مدیر یک پیج اینستاگرام یک نفرش در ایران باشد و یک نفرش در لندن باشد، یک نفرش در فرانسه باشد، چطور می‌تواند این اتفاق بیوفتد و این کار را دچار مشکل می‌کند.

خیلی جالب است که به شما بگویم من چند روز پیش این اتفاق برایم افتاد یعنی پیج شخصی‌ام Action block شد درصورتی که همه آن موارد قبلی را اصلا انجام نداده بودم اما مواقعی با فیلترشکن وارد اینستاگرام می‌شدم و خب خیلی برایم عجیب بود. کمی تحقیق کردم و با آن تحقیق‌ها به این مقاله رسیدم و مشکل‌ام حل شد.

در مقاله استراتژی‌های تبلیغات در اینستاگرام با ویدئو برای تبلیغ کسب‌وکار خود می توانید از استراتژی‌های این مقاله استفاده کنید. تبلیغات در اینستاگرام برای افزایش فالوور شما که در نتیجه به افزایش مشتریان شما منجر می‌شود بسیار حیاتی و مهم است.

اینستاگرام؟

این هفت، هشت تا دلیل عمده‌ترین دلایلی است که شما بلاک اینستاگرام می‌شوید. احتمالا نمی‌تواند از این چهارچوب خارج بشود و حساسیت اینستاگرام هم دوستان خیلی خیلی زیاد شده است. باید خیلی حواس‌تان به آن باشد.

و از اینجا به بعد می‌خواهم راجع‌به نکاتی صحبت کنم که پیج‌مان برگردد. یعنی اگر Action Block شدیم دوباره به حالت اول برگردیم و بتوانیم کارمان را ادامه بدهیم. چون به هرحال ما یک اشتباهی انجام دادیم مثل پنالتی گوگل و حالا می‌خواهیم برگردیم، چه کار باید انجام بدهیم؟

غیر فعال کردن ربات

اولین نکته‌ای که می‌تواند به رفع بلاک اینستاگرام  کمک کند و باید به آن توجه کنیم این است که ربات‌ را فعلا غیرفعال کنیم. یعنی خیلی نمی‌توانیم روی ربات‌ها دیگر از این به بعد حساب کنیم. چون اینستاگرام به پیج ما حساس شده است. ممکن است بگویید که خیلی از پیج‌های اینستاگرامی هستند که هنوز با ربات دارند کار می‌کنند، نمی‌دانم شاید دیر یا زود دچار مشکل بشوند ولی وقتی پیج من دچار این مشکل شده احتمالا دیگر با آن کارنکنم بهتر است و از نرم‌افزار استفاده کنم. چون تا به الان یک‌سری فالوور جذب کردم و حالا از اینجا به بعدش را دیگر خودم باید بصورت ارگانیک پیش ببرم.

کامل کردن اطلاعات‌مان

دومین کاری که می‌تواند به رفع بلاک اینستاگرام کمک کند این است که اطلاعات‌مان را کامل‌تر کنیم. یعنی اگر بایو نداریم، در قدم اول بایو را اضافه کنید. اگر اطلاعات مثلا شامل شماره‌ تماس، جنسیت، آدرس و این‌ها را ندارید اضافه کنید.

خیلی جالب است که به شما بگویم چند روز پیش که پیج شخصی خودم Action Block شد با همین روش آزاد شد. یعنی من خب با ربات کار نمی‌کردم فقط رفتم اطلاعات پروفایلم را کامل‌تر کردم و بعدش بیرون آمدم. در حقیقت مواقعی هست که شما با ایمیل اکانت می‌سازید حالا این بار که رفتید شماره‌ تلفن‌تان را هم وارد کنید و شماره را Verify کنید. بعد از یک طرف دیگر بایو پیج‌تان را هم کامل کنید. همه‌ی این کارها را انجام بدهید که متوجه بشود که پیج‌تان Fake یا غیرواقعی نیست.

خیلی از موارد ممکن است که همین جا پیج شما از  Action Block دربیاید. این را هم بگویم که کمک می‌کند اگر در بخش اکانت‌ها پیج‌تان را به Facebook وصل کنید. و کلا در Business Profile باشید.

توجه داشته باشید:

امیدوارم که تا اینجا مشکل‌تان حل شده باشد. اما اگر حل نشده باشد می‌شود دو، سه تا کار دیگر انجام داد که به رفع بلاک اینستاگرام کمک می‌کند و  من در سایت‌های مختلف خوانده‌ام. خودم هم برای یک پیجی انجام دادم و خیلی از کاربرانی که در سایت‌های مختلف صحبت کرده بودند به نتیجه رسیده بودند.

نکته اول

نکته‌های قبلی‌ را که صحبت کردیم رعایت کنید. نکته بعدی این است که دو، سه روز، ۴۸ ساعت، ۷۲ ساعت هیچ کاری در اینستاگرام انجام ندهید. نه لایک، نه فالو، نه آنفالو، نه کامنت بگذارید، هیچ‌ کاری انجام ندهید. ولی طبیعتا حضور داشته باشید.

بعد از ۴۸ یا ۷۲ ساعت بروید به اینستاگرام پیام بدهید. پیام دادن به اینستاگرام خیلی ساده است. در بخش Setting از قسمت Help گزینه Report Problem یک پیامی بنویسید. طبیعتا به زبان انگلیسی بنویسید که چه اتفاقی افتاده است.

بگویید که دقیقا چه کاری انجام دادید. اگر انجام دادید واقعا بگویید و عذرخواهی کنید بگویید که اشتباه شده و حالا شما چه پیشنهادی دارید یعنی با اینستاگرام صحبت کنید که حالا چطور می‌شود این را رفع کرد. که این واقعا بررسی می‌شود. یعنی توسط انسان آن طرف در اینستاگرام بررسی می‌شود و بررسی‌اش احتمالا یک زمان طول می‌کشد و احتمال بسیار زیاد پیج برمی‌گردد.

کلام اخر

نکته‌ای که من تجربه کردم خیلی از دوستان برای رفع بلاک ایسنتاگرام  پیج‌شان با همین روش برگشته است. خیلی از سایت‌ها گفته بودند که اگر می‌خواهید Report Problem بزنید با دستگاه خودتان این کار را نکنید. با یک دستگاه دیگر، یعنی با یک موبایل دیگر وارد بشوید و اینترنت‌تان را هم عوض کنید.

اگر همیشه مثلا با اینترنت ۴G همراه در اینستاگرام می‌رفتید ایندفعه با وای‌فای وصل بشوید. که کاملا اینستاگرام درواقع متوجه بشود که کلا یک شخص دیگری دارد این کار را انجام می‌دهد. با این روش بعدش بروید Report Problem را بزنید. به احتمال خیلی زیاد مشکل‌تان حل می‌شود.

در مجموع می‌شود گفت که ما ربات‌ها را غیرفعال کردیم. تمام اطلاعات‌مان را کامل کردیم. اگر محتوایی نقض قوانین کپی رایت بوده حذف کردیم. اگر هشتگ‌های خیلی تکراری زدیم دیگر نمی‌زنیم. اگر نظرات یکسان می‌گذاشتیم دیگر نمی‌گذاریم. هیچ‌کدام از این کارها را دیگر نمی‌خواهیم انجام بدهیم و دیگر پایان ماجرا این است که به اینستاگرام پیام بدهیم.

در واقعا برای رفع بلاک اینستاگرام  از این فراتر نمی‌شود کاری کرد و همه‌ی این موارد را می‌گوییم که ببینیم به چه صورت است. می‌شود گفت در ۸۰،۷۰% ماجرا و خیلی از اتفاق‌ها می‌تواند با همین روش‌ها مشکل‌مان رفع بشود. یعنی دیگر نیازی به کار دیگری نباشد. خیلی از دوستانی که من با آن‌ها صحبت کردم اصلا بی‌خیال پیج‌شان شدند. سراغ یک پیج دیگر زدن رفتند و خب این خیلی واقعا کار سختی است بخواهیم دوباره از اول شروع کنیم کلی Follower جذب کنیم ولی می‌تواند با این روش حل بشود.

فراموش نکنید

اگر هم تا به حال Action Block نشدید این صحبت‌هایی که در این مقاله مطرح انجام شد برای اینکه پیج اینستاگرام را Action Block می‌کنند هیچ‌وقت انجام ندهید و اگر الان دارید انجام می‌دهید و برای‌تان مشکلی پیش نیامده به‌نظرم همین الان متوقف کنید چون به هرحال اینستاگرام تنها شبکه اجتماعی در ایران است که خیلی خیلی محبوب است و خیلی‌ها استفاده می‌کنند. به‌نظرم یک راه بازاریابی عالی می‌تواند باشد. ما کلی شبکه اجتماعی را در ایران اصلا نداریم. توییتر هم که کمی بحث‌اش جداست. Linkedin  هم همین‌طور، تلگرام هم که اصلا پیام رسان است و تنها چیزی که می‌ماند واقعا اینستاگرام است و اگر اینستاگرام دچار مشکل بشود تقریبا می‌توانیم بگوییم که یک راه خیلی خوب را در ایران از دست دادیم.

۵/۵ (۳ Reviews)
دسته بندی آموزشی اخبار تکنولوژی
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+10 محصولات
+350 سفارشات تکمیل شده
+1420 کاربران
+20 مطالب وبلاگ
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت