۲۰ آموزش آیفون برای کاربران مبتدی آیفون و اپل ios

هژیر عباسی هژیر عباسی
32 بازدید
20 آموزش آیفون برای کاربران مبتدی آیفون و اپل ios

۲۰ آموزش آیفون برای کاربران مبتدی آیفون و اپل ios

۱) آموزش بستن هم زمان سه برنامه آیا به این نیاز دارید که چند برنامه در آیفون را فوری و همزمان ببندید؟ با در نظر گرفتن اینکه ناگهانی خراشی در صفحه نمایش ایجاد نشود می توانید هم زمان سه انگشت خود را بالا بکشید تا هر سه برنامه بسته شود.

۲) آموزش خاموش کردن سریع چراغ قوه یکی از مواردی که در مرکز کنترل iOS وجود دارد دسترسی به flashlight یا چراغ قوه می باشد. بعد از روشن شدن آن ، شما می توانید با استفاده از کلید میانبر مربوط به دوربین در صفحه مربوط به قفل گوشی فورا آن را خاموش کنید.

۳) آموزش  ترازسنج حبابی ترازسنج سبز لیمویی گوشی خود را کشیده و در صفحه گوشی رها کنید گوشی را  روی دراور یا کمد خود قرار دهید تا به شما کمک کند. در ios یک نرم افزاری طراحی شده است که دقیقا مانند چرخش سنج می باشد و به شما کمک می کند کاملا افقی یا عمودی بودن سطوح را بسنجید. برای دسترسی به این برنامه قطب نما را فعال کرده و سپس صفحه  به سمت راست بکشید تا ترازسنج فعال شود.

۴) آموزش استفاده از  bold,(پررنگ نوشتن) italic,  ( کج نوشتن ) و  underlining (خط کشی کردن) در برخی از برنامه های یا بازی آیفون  مانند ایمیل شما می توانید نوشته های خود را پررنگ کنید ، کج کنید یا خط کشی کنید. ولی اگر ندانید همچین قابلیتی وجود دارد آن را از دست می دهید! کافی است متنی را که می خواهید ویرایش کنید های لایت کرده و در پاپ آپ روی کپی/پست کلیک کنید. سپس یکی از موارد  “B I U”  را انتخاب کرده و به آپشن های مربوط به فرمت متن دسترسی پیدا کنید.04-iphonetricks-bolditalics  ۵) آموزش برگشت سریع برخلاف آنچه در سیستم عامل اندروید می بینیم آیفون گزینه برگشت ندارد اما یک علامتی که کمتر شناخته شده است این نقض را به طور کامل جبران می کند. در بخش پیام رسانی ، ایمیل یا حتی بخش Safari شما می توانید به سادگی با کشیدن صفحه نمایش از گوشه به سمت راست به عقب برگردید . می توانید این کار را حتی در برنامه هایی که بعدا در گوشی نصب کردید مانند اینستاگرام نیز انجام دهید.

۶) قابلیت های  هندزفری هندزفری های آیفون سرشار از استعداد پنهان می باشد. مثلا توسط هندزفری شما می توانید عکس بگیرید ، رد تماس بزنید و خیلی کارهای دیگر را انجام دهید.

۷) آموزش ایجاد ویبره به صورت سفارشی آیا تمایل دارید تماس دوستان خود را حتی بدون دیدن نام آن ها تشخیص دهید؟ یکی از قابلیت هایی که به شما این امکان را می دهد سفارشی کردن هشدارهای لرزشی می باشد. برای انجام این کار به بخش مربوط به مخاطبین خود بروید و مخاطب مورد نظر را انتخاب کرده و در گوشه سمت راست و بالا روی Edit کلیک کنید. صفحه را به سمت پایین کشید و در بخش Vibration گزینه Create New Vibration را انتخاب کنید. در صفحه جدید شما می توانید الگوی لرزشی مورد علاقه خود را ایجاد کنید . انگشت خود را به مدت طولانی فشار دهید که یک هشدار لرزشی طولانی ایجاد شود و مانند این ها…

۸) آموزش قفل کردن دکمه مربوط به تعیین وضوح و نوردهی  وقتی دوربین را روشن کردید می توانید با فشار انگشت روی صفحه گوشی میزان نوردهی و فاصله  کانونی یا وضوح تصویری که خواهید گرفت را مشخص کنید اما وقتی گوشی را تکان می دهید و منظره عوض می شود این تنظیمات نیز تغییر می کند. شما می توانید بعد از فشار انگشتتان را کمی نگه دارید تا یک کادر زرد رنگ ظاهر شود و در آن تنظیمات را قفل کنید تا حتی با حرکت دادن گوشی تغییر نکند.

۹) آموزش مصرف بهینه از داده ها اگه شما به دنبال مصرف بهینه داده ها هستید در سیستم عامل iOS 7 یک ویژگی جدیدی به این منظور طراحی شده است که نام آن ”  Cellular Data Management” می باشد. با استفاده از این تنظیمات شما تعیین می کنید که کدام برنامه ها می توانند از دیتای اپراتور شما استفاده کنند و کدام برنامه ها فقط در صورت وجود وای فای فعال شوند. برای محدود کردن استفاده از داده ها ابتدا به بخش تنظیمات رفته و گزینه سلولار را انتخاب کنید.09-iphonetricks-celldata۱۰) برنامه ای که در آن محل کاربرد بیشتری دارد وقتی در حال مسافرت هستید یکی از ایده ها آگاه شدن از برنامه هایی است که در آن حوالی بیشتر مرود استفاده قرار می گیرد به خصوص برنامه های مربوط به حمل و نقل عمومی. برای اینکه ببینید در نزدیکی شما کدام برنامه ها بیشتر دانلود می شود به فروشگاه نرم افزار یا آپ استور رفته و گزینه ” Near Me” را کلیک کنید.

۱۱)  آموزش جست و جوی پیام متنی یکی دیگر از قابلیت هایی که ممکن است شما از آن مطلع نباشید جست و جوی پیام های متنی می باشد. برای یافتن یک پیام متنی خاص شما باید از نوارد جست و جو در بالای گوشی استفاده کنید. آن را نمی بینید؟ صفحه نمایش خود را کمی به پایین بکشید یا روی قسمت فوقانی صفحه نمایش خود کلیک کنید.

۱۲) آموزش استفاده از iMessage  در خارج از کشور وقتی از طریق وای فای هواپیما وارد اینترنت شدید و هیچ بسته اینترنتی دیگری فعال نکردید همچنان از طریف آیفون خود می توانید به دوستانتان پیام متنی بفرستید. کافییست به بخش تنظیمات مربوط به پیام متنی رفته و مطمئن شوید که امکان ارسال پیام کوتاه غیرفعال و iMessage فعال می باشد.

۱۳) آموزش فشار طولانی برای کاراکتر بیشتر یکی از مواردی که احتمالا کمتر از آن آگاهید این است که می توانید با فشار دادن روی یک کاراکتر ، کاراکترهای بیشتری را فعال کنید البته فشار باید کمی طولانی باشد مثلا وقتی روی خط تیره فشار می دهید خط تیره های بیشتری می آید یا وقتی روی صفر فشار می دهید نماد درجه نیز نشان داده می شود.13-iphonetricks-keyboard۱۴) آموزش آشکار شدن برچسب زمانی برای اینکه ببینید پیامی که دریافت کردید چه زمانی ارسال شده است روی صفحه پیام آن را به سمت چپ بکشید تا بر چسب زمانی آن آشکار شود.

۱۵) آموزش ویژگی های مخفی نرم افزار سیری نرم افزار سیری می تواند مجموعه دستورات پیچیده ای را انجام دهد . مثلا شما می توانید هشدارهای خود را تنظیم کنید ، و این نرم افزار یاد می گیرد چگونه نام ها را به درستی تلفظ کند.

۱۶) آموزش شارژ کردن سریع تر تلفن گاهی اوقات شما نیاز دارید گوشی خود را سریعا شارژ کنید بهترین حالت “حالت هوایپما” می باشد. با غیرفعال کردن تمامی داده های ورودی و خروجی ، تلفنتان سریع تر شارژ می شود . البته باید قبل آن مطمئن باشید که نور صفحه نمایش نیز خاموش است.

۱۷) آموزش عکس گرفتن به صورت brust با کمک پردازشگرهای سریع در آیفون ۵s عکاسی در حالت براست به شما اجازه می دهد در یک ثانیه چندین عکس پشت سر هم را بگیرید. این حالت در صحنه ورزشی ، صحنه های خاص مربوط به کودکان و … بسیار کاربرد دارد.

۱۸) آموزش افزایش عمر باتری برای نمایش سریع اطلاعات روی گوشی Spotlight خیلی مناسب است. با این حال به یک ابزاری نیاز دارید که از جدیدترین اطلاعات مطلع شوید و آن ها را دریافت کنید.  برای اینکه این مورد موجب کاهش عمر باتری نشود به بخش تنظیمات رفته ، در بخش مربوط به general روی  Spotlight  کلیک کنید و سپس مواردی که دوست ندارید از به روزرسانیشان مطلع شوید انتخاب کنید.18-iphonetricks-spotlight۱۹) آموزش حفاظت از حریم شخصی این مورد برای حفظ باتری و حریم شخصی کاربرد دارد. نام این قابلیت Far است که در سیستم عامل iOS در بخش مربوط به تنظیمات حریم شخصی می باشد. و وقتی فعال باشد داده های مکان شما را برای اپل می فرستد. بعضی از مردم به این موضوع دقت نمی کنند ، این مورد برای حفظ باتری خیلی اهمیت دارد برای غیرفعال کردن آن این مسیر Settings > Privacy > System Services را طی کرده و تیک مربوط به System Services را غیرفعال کنید.  19-iphonetricks-frequentloc  ۲۰) آموزش شناسایی سریعتر اثر انگشت به نظر می رسد که بخش شناسایی اثر انگشت کند عمل می کند و بعد از چند بار اسکن کردن قفل گوشی را باز می کند. می توانید به بخش تنظیمات رفته بخش مربوطه به Touch ID & Passcode را انتخاب کرده و سپس Add a Fingerprint را انتخاب کرده و چندین بار اثر انگشت خود را از چند زاویه وارد کنید. این کار باعث اسکن سریعتر خواهد شد.

 

۵/۵ (۴ Reviews)
دسته بندی آموزشی دسته‌بندی نشده
اشتراک گذاری

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+10 محصولات
+350 سفارشات تکمیل شده
+1420 کاربران
+20 مطالب وبلاگ
سبد خرید
No products in the cart.
ورود به سایت